نرم افزار آموزش آنلاین، نرم افزار آزمون آنلاین مدارس توانا ، کلاس مجازی

خبرها

نرم افزار آزمون آنلاین

بازدید: 5,592 تاریخ انتشار: شنبه ۱۰ آبان ۱۳۹۹ - 10:16 PM

سیستم آزمون آنلاین و الکترونیکی چیست؟

با وجود کلاس آنلاین و آموزش مجازی و آموزش الکترونیکی یکی از راه های ایجاد ارتباط بیشتر بین استاد و دانشجو برگزاری امتحانات آنلاین با استفاده از سیستم آزمون آنلاین می باشد . امتحانات آنلاین ، که گاهی اوقات به عنوان امتحان الکترونیکی نیز خوانده می شوند ، امتحاناتی است که از طریق اینترنت یا در داخل شبکه داخلی سازمانها  برای دانشجویان  (از راه دور) انجام می شود.

از سیستم امتحانات آنلاین در مجموعه آموزش مجازی می توان برای ارزیابی و کارآمدی دانشجویان و دانش آموزان و کاربران از طریق یک سیستم کاملاً خودکار استفاده نمود که نه تنها باعث صرفه جویی در وقت می شود بلکه به نتایج سریعتری نیز می رسیم . نرم افزار آزمون آنلاین که به طور اختصاصی  و با امنیت بالا برای جلوگیری از تقلب برنامه نویسی شده قادر است همزمان با حداقل امکانات سخت افزاری هزاران شرکت کننده را مدیریت و پشتیبانی نماید  .

برای دانش آموزان مطابق راحتی و زمان خود ، اوراق را توزیع می نمایند و نیازی به استفاده از چیزهای اضافی مانند کاغذ ، قلم و غیره نیست.

 نحوه انجام آزمون آنلاین در آموزش مجازی و کلاس آنلاین

این امتحانات به صورت آزمون های نوع کتاب باز انجام می شود. به داوطلب زمان محدودی برای پاسخ به سؤالات اختصاص داده شده است و و پس از اتمام مدت زمان امتحان ، جوابنامه بطور خودکار غیرفعال می شود و پاسخ ها به سامانه ارسال می شود. ممتحن پاسخ ها را از طریق فرآیند خودکار یا دستی ارزیابی می کند و نتایج از طریق ایمیل به داوطلب ارسال می شود یا در وب سایت منتشر می شود.

امروز بسیاری از سازمان ها با موفقیت در سراسر جهان آزمون  آنلاین را انجام می دهند و نتایج را بصورت آنلاین صادر می کنند.

در امتحانات آنلاین مزایا و مضرات مختلفی وجود دارد.

در زیر به بخشی از مزایای آزمون آنلاین پرداخته شده است .

1 . یکی از مزیت های آزمون آنلاین این است که به کمک نرم افزار ال ام اس به سادگی می توانید آزمون ها را بسازید ( روی زبانه ایجاد آزمون رفته و سپس دکمه آزمون جدید را کلیک کرده و اسم برای آزمون انتخاب شود ) و آن ها را در یکی از کلاس های آنلاین خود به کار برده و یا به صورت آزمون های مستقل آنلاین برگزار نمایید .

2 . سیستم آزمون آنلاین به سرعت بخشیدن به روند انجام امتحان کمک خواهد کرد. معلمان با ایجاد مجموعه ای از سؤالات می توانند امتحانات خود را ایجاد کنند. سؤالات می توانند سؤالات چند گزینه ای یا سؤال پاسخی تک (متن) باشند. این سیستم توانایی پردازش خودکار نتایج آزمون را بر اساس پایگاه داده سؤال خواهد داشت. این سیستم از ویژگی های هوشمندی برای علامت گذاری به پاسخ های مبتنی بر متن ، نه تنها در صورت تطابق دقیق ، بلکه با یافتن مترادف کلمات استفاده شده در جواب ، پاسخ های مشابه را نیز تشخیص می دهد. این سیستم همچنین ویژگی برجسته دستی را ارائه می دهد که در آن معلم می تواند نتیجه را برای امتحان به صورت دستی علامت گذاری یا به روز کند. همچنین این سیستم توانایی از سرگیری امتحان را از آخرین نقطه صرفه جویی ، یعنی دانش آموز می تواند امتحان را در وسط متوقف کند و می تواند دوباره در هر زمان دیگری شروع کند. وقتی دانش آموز دوباره همان امتحان را شروع کند ، امتحان از همان نقطه شروع می شود که متوقف شده است.

3 . نرم افزار ال ام اس قادر به صادر کردن گواهی برای افرادی که نمره قبولی را کسب نموده اند ، می باشد .همچنین در گزینه های بازخورد می توان یکی از گزینه های ارائه شده ( مثل کاربر نتایج را مشاهده کند ؟ ) را انتخاب کرد .

برای تجزیه و تحلیل امتحان آنلاین می توان نتایج کاربران را درفایل اکسل ذخیره کرد .


آزمون آنلاین

4 . مزیت اصلی این است که آزمون آنلاین را می توان برای داوطلبان از راه دور انجام داد و ارزیابی پاسخ ها می تواند برای سؤالات Multiple Choice کاملاً خودکار باشد و سایر سؤالات از نوع مقاله می توانند بسته به ماهیت سؤالات و الزامات ، به صورت دستی یا از طریق سیستم خودکار ارزیابی شوند.

5 . همچنین امتحانات آنلاین می تواند در هر زمان انجام شود و  همانند امتحان سنتی هزینه بالاتری را متحمل نمی شود زیرا هیچ کار کاغذی در آن دخیل نیست (به عنوان مثال: چاپ مقالات امتحانی ، تهیه پذیرش مقاله و غیره) ، هیچ مورد اضافی وجود ندارد ، همچنین نیازی به در نظر گرفتن مراکز امتحان نیست و  هنگام مقایسه با سناریو امتحان سنتی ، هزینه برگزاری آزمون آنلاین پس از ایجاد سیستم آزمون آنلاین و در صورت عدم در نظر گرفتن هزینه تعمیر و نگهداری تقریبا صفر خواهد بود.

6 . تمامی مراحل امتحان توسط نرم افزار ال ام اس کنترل می شود و احتمال اشتباه در نتیجه ها و ارزیابی بسیار کم است .عکس دانشجو که توسط  دوربین وب کم کامپیوتر گرفته می شود احتما تقلب را به صفر می رساند و امنیت آزمون و اطلاعات را افزایش می دهد .

7 . امتحانات مبتنی بر کاغذ در روزهای معین و طبق برنامه مشخص انجام می شود. بنابراین غایبان به ندرت شانس دیگری برای شرکت در کنکور دارند. علاوه بر این ، آنها مصرف کاغذی زیادی دارند  (به عنوان مثال چاپ مقالات امتحانی ، ترتیب برگه های پاسخ ، و غیره). ارزیابی این امتحانات همچنین کار بسیار خسته کننده ای است ، بعد از اینکه دانش آموزان امتحانات خود را تمام کردند ، مربی باید هر مقاله را به صورت دستی علامت گذاری کند و سپس نتیجه را تعیین نماید . این فرایند بسیار دشوار است و زمان و کار زیادی را می طلبد.

آزمون مبتنی بر وب:

با ظهور امتحانات آنلاین ، شبکه جهانی وب امکان برگزاری امتحانات را بصورت آنلاین فراهم می نماید.

سیستم آزمون آنلاین به سرعت بخشیدن به روند انجام آزمون کمک می نماید . معلمان با ایجاد مجموعه ای از سؤالات می توانند امتحانات خود را ایجاد کنند.

این سیستم رابط کاربری آسان برای معلمان ، دانش آموزان و مدیران را ارائه می دهد. پس از ورود به سیستم ، دانشجویان می توانند امتحانات مربوطه را ببینند و می توانند امتحان را بگذرانند.

نیاز به اینترنت و کامپیوترهای شخصی و احتمال مشکل دراینترنت از نقاط ضعف آزمون آنلاین و الکترونیکی می باشد .

 Tags: آموزش مجازی, آموزش از راه دور, کلاس مجازی, کلاس آنلاین, آموزش آنلاین, وبینار, آزمون آنلاین, آزمون الکترونیکی, آموزش اکترونیکی