نرم افزار آموزش آنلاین، نرم افزار آزمون آنلاین مدارس توانا ، کلاس مجازی

خبرها

راز موفقیت معلم در کلاس مجازی

بازدید: 6,145 تاریخ انتشار: دوشنبه ۱۷ شهریور ۱۳۹۹ - 12:37 AM

راز موفقیت معلم در کلاس مجازی

امروزه با پیشرفت تکنولوژی، استفاده از دوره های آموزش آنلاین و الکترونیکی قابل مشاهده است. کلاس های آموزشی به صورت غیرحضوری در جوامع  امروزی بسیار گسترده گردیده است. برای موفقیت در آموزش مجازی باید موارد زیر رعایت شود :

1) به تجهیزات دقت شود :

در کلاس مجازی باید صدایی واضح و بدون پژواک ایجاد شود و همچنین صدای دانش آموزان به خوبی دریافت شود .  برای برقراری ارتباط خوب بهتر است از هندزفیری و یا هدست استفاده شود تا کیفیت بهتر شود .

همچنین از نور به خوبی استفاده شود . منبع نور مثل پنجره و یا در مکان های بسیار تاریک استفاده از کیت های نورپردازی  تصویر واضح تری ایجاد خواهد کرد .

2) استفاده از عکس ها و گرافیک ها در کلاس مجازی :

برای اینکه آموزش مجازی هیجان انگیز شود بهتر است از تصاویر استفاده شود چون تصاویرو گرافیک ها می توانند نقش مهمی در تعامل با دانش آموزان داشته باشند.

3 ) تولید محتوای موثر در کلاس مجازی :

محتوایی مطلوب است که بتواند نظر دانش آموزان را به خود جلب کند و آن ها را به چالش بکشاند .

سعی شود از متن به تنهایی بیش از حد استفاده نشود .

در کلاس مجازی می توان با طراحی سوال و آزمایش فرصتی به دانش آموزان داده شود تا فکر کنند و خود را به چالش بکشند و پاسخ دهند . 


4) استفاده از نرم افزار آموزش مجازی مناسب :

 امروزه لزوم استفاده از نرم افزار آموزش مجازی برای ایجاد کلاس مجازی و آموزش آنلاین امری اجتناب ناپذیر است .

بهترین نرم افزار جهت ایجاد فضای آموزشی، نرم افزار آموزش مجازی و مدیریت هوشمند توانا می باشد که علاوه بر ایجاد کلاس و فضایی مجازی برای ارائه تکالیف، انجام آزمونهای متنوع و بسیاری دیگر از امکانات کلاسهای حضوری، امکان برقراری کلاس آنلاینرا برای همگان ایجاد می نماید .

5) ارزش قائل شدن برای دانش آموزان :

وقتی دانش آموز ما مبتدی باشد باید آموزش گام به گام و با توضیحات کافی انجام شود اما گاهی آموزش مجازی برای دانش آموزان خسته کننده می گردد و سبب می شود تا ازکلاس مجازی ما دلسرد شده و از حضور در کلاس آنلاین منصرف شود . بهتر است با بهره گیری از لینک های علمی، فیلمهای مرتبط علمی و تصاویر در تولید محتوا، استفاده از کلاس مجازی و آموزش مجازی را برای تمامی دانش آموزان مفیدتر و لذت بخش نماییم .